Sort by

Todd Russell has logged 110 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Destiny

Mr. Destiny

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Current War

The Current War

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Junior

Junior

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aftermath

Aftermath

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slugs

Slugs

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightshifter

The Nightshifter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Magic

Magic

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gwen

Gwen

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hands of the Ripper

Hands of the Ripper

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terrified

Terrified

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry