Sort by

Todd Russell has logged 98 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Man's Line

Dead Man's Line

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Framing John DeLorean

Framing John DeLorean

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Turbulence 3: Heavy Metal

Turbulence 3: Heavy Metal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
King Kong

King Kong

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lucy and Desi: A Home Movie

Lucy and Desi: A Home Movie

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killing Jimmy Hoffa

Killing Jimmy Hoffa

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
King Kong

King Kong

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Brave One

The Brave One

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Zone: A 60th Anniversary Celebration

The Twilight Zone: A 60th Anniversary Celebration

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry