Sort by

Todd Russell has logged 71 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hulk

Hulk

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Another 48 Hrs.

Another 48 Hrs.

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Superman

Superman

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inner Demon

Inner Demon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman

Wonder Woman

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

Smoke and Mirrors: The Story of Tom Savini

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Prancer

Prancer

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Perfect

Perfect

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walking Tall

Walking Tall

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry