Sort by

Todd Russell has logged 401 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roswell UFO Conspiracy: Unlocked

Roswell UFO Conspiracy: Unlocked

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
Read the review Edit this entry  
29
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape: Puzzle of Fear

Escape: Puzzle of Fear

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Panic: The Untold Story of the 2008 Financial Crisis

Panic: The Untold Story of the 2008 Financial Crisis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cheshire Murders

The Cheshire Murders

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raise the Titanic

Raise the Titanic

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guest House

Guest House

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Against the Ropes

Against the Ropes

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Downfall

Downfall

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death Ship

Death Ship

1980
×
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bad News Bears in Breaking Training

The Bad News Bears in Breaking Training

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Centigrade

Centigrade

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret: Dare to Dream

The Secret: Dare to Dream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Attack of the Killer Donuts

Attack of the Killer Donuts

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
Read the review Edit this entry  
19
Tyson

Tyson

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Mother

The Wrong Mother

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Steve Jobs: The Man in the Machine

Steve Jobs: The Man in the Machine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry