Sort by

Todd Russell has logged 48 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Race 2000

Death Race 2000

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Call Up

The Call Up

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babe

The Babe

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Full Measure

The Last Full Measure

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Phil Spector

Phil Spector

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Danny Collins

Danny Collins

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Deaths

Little Deaths

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Man vs. Snake

Man vs. Snake

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Viva Knievel!

Viva Knievel!

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Marshes

The Marshes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boy in the Plastic Bubble

The Boy in the Plastic Bubble

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bottled Up: The Battle over Dublin Dr. Pepper

Bottled Up: The Battle over Dublin Dr. Pepper

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Popeye

Popeye

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dragnet

Dragnet

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Response

First Response

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Sale

Final Sale

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Always Will

Always Will

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clownado

Clownado

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Reality of Love

The Reality of Love

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Easy to Learn, Hard to Master: The Fate of Atari

Easy to Learn, Hard to Master: The Fate of Atari

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry