Todd Russell has logged 32 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Joe

Little Joe

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Army Now

In the Army Now

1994
×
Read the review Edit this entry  
21
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
21

21

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Commando

Commando

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Playdate with Destiny

Playdate with Destiny

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Call of the Wild

The Call of the Wild

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry