Sort by

Todd Russell has logged 31 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Imagine That

Imagine That

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Knuckleball!

Knuckleball!

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Cronos

Cronos

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kareem: Minority of One

Kareem: Minority of One

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Only

Only

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Led Zeppelin - The Song Remains the Same

Led Zeppelin - The Song Remains the Same

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Freebird: The Movie

Freebird: The Movie

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'll Never Forget You: The Last 72 Hours of Lynyrd Skynyrd

I'll Never Forget You: The Last 72 Hours of Lynyrd Skynyrd

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone with the Wind: The Remarkable Rise and Tragic Fall of Lynyrd Skynyrd

Gone with the Wind: The Remarkable Rise and Tragic Fall of Lynyrd Skynyrd

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash

Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Andre the Giant

Andre the Giant

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry