Sort by

Todd Russell has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sharkansas Women's Prison Massacre

Sharkansas Women's Prison Massacre

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Volcano

Volcano

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Angels from Hell

Angels from Hell

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The House Next Door: Meet the Blacks 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gilbert

Gilbert

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stallone: Frank, That Is

Stallone: Frank, That Is

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry