• Soul

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • 100%: Julian Edelman

  • Parasite

    ★★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★½

  • Dave Made a Maze

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • The Italian Job

    ★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Wild Wild West

    ★½

  • Futuresport

  • Blade

    ★★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★

  • Meeting People Is Easy

    ★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Mars Attacks!

    ★★★½

  • Johnny Mnemonic

    ★★★

  • Dave

    ★★★★

  • Death Becomes Her

    ★★★★

  • Split Second

    ★★½

  • Point Break

    ★★★★½

  • Wild at Heart

    ★★★★

  • The Last Temptation of Christ

    ★★★★★

  • The Untouchables

    ★★★½

  • Hard Ticket to Hawaii

    ★★

  • The Fly

    ★★★★

  • Repo Man

    ★★★★★

  • Scanners

    ★★★½

  • Breaking Away

    ★★★★½

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • A Bridge Too Far

    ★★★★

  • Network

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Taking of Pelham One Two Three

    ★★★★½

  • High Plains Drifter

    ★★★★

  • Easy Rider

    ★★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★½

  • Red Zone Cuba

  • The Skydivers

    ½

  • Touch of Evil

    ★★★★

  • The Searchers

    ★★★½

  • The Night of the Hunter

    ★★★★★

  • Seven Samurai

    ★★★★★

  • The Hitch-Hiker

    ★★★½

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • The Third Man

    ★★★★★

  • Rope

    ★★★★

  • Out of the Past

    ★★★★★

  • High Sierra

    ★★★★

  • Island of Lost Souls

    ★★★★

  • M

    ★★★★½

  • The Public Enemy

    ★★★★