Sort by

tkendrick has logged 12 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry