• Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Dune

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

  • Raya and the Last Dragon

  • The White Tiger

  • News of the World

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Enola Holmes

  • The Kissing Booth 2

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Scoob!

    ★½

  • A Quiet Place Part II

  • Palm Springs

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Midway

  • Jexi

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Murder Mystery

  • The Hustle

  • Pokémon Detective Pikachu

  • A Dog's Journey

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Captain Marvel

    ★★

  • Isn't It Romantic

  • Fighting with My Family

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Robin Hood

  • Creed II

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

  • Johnny English Strikes Again

  • The Meg

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Rampage

  • Pacific Rim: Uprising

  • Sherlock Gnomes

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider