Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Born Free

Born Free

1966
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
14
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
Edit this entry  
22
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry