• Elvis

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Ammonite

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Becoming

  • How to Fix a Drug Scandal

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Queen & Slim

  • Arrows of Outrageous Fortune

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★½

  • Anima

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Wanda Sykes: Not Normal

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

  • Swallow

    ★★★½

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • Knock Down the House

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Salt Fat Acid Heat

  • The Bisexual

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Echo in the Canyon

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Cam

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • Whitney

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½