Sort by

tay has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bunker

The Bunker

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Girls

Dirty Girls

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

2010
×
Edit this entry  
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry