Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tarzan

Tarzan

1999
×
Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Date

First Date

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry