RSS feed for Trevor
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Them

Them

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Walking Out

Walking Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Recommended Daily Amount

Recommended Daily Amount

2017
×
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Interview

The Interview

2014
×
Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★
Edit this entry