RSS feed for Trevor

Trevor has logged 104 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Joy

Joy

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Legend

Legend

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★
Edit this entry  
27
Star Wars Rebels: Steps Into Shadow

Star Wars Rebels: Steps Into Shadow

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Edit this entry  
23
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tom and Jerry Blast Off to Mars!

Tom and Jerry Blast Off to Mars!

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Iris

Iris

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★½
Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Sunshine in Soho

Sunshine in Soho

1956
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Babes in Arms

Babes in Arms

1939
×
★★½
Edit this entry  
03
The Story of the Last Chrysanthemum

The Story of the Last Chrysanthemum

1939
×
★★
Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Edit this entry  
31
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry