RSS feed for Trevor

Trevor has logged 73 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

Alan Partridge: Why, When, Where, How And Whom?

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
17
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
On the Edge of 'Blade Runner'

On the Edge of 'Blade Runner'

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Out 2022

Black Out 2022

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Wild

Wild

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Storks

Storks

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Emotional Fusebox

Emotional Fusebox

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Notes on Blindness

Notes on Blindness

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Swallows and Amazons

Swallows and Amazons

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1939
×
★★★★
Edit this entry