tm89555 has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love After Love

Love After Love

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Hand Rolled Cigarette

Hand Rolled Cigarette

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dynasty Warriors

Dynasty Warriors

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hitman

Hitman

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Just Married

Just Married

2003
×
Read the review Edit this entry  
25
Seobok

Seobok

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Story of Southern Islet

The Story of Southern Islet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Floating Life

Floating Life

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death of a Bureaucrat

Death of a Bureaucrat

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
City Hall

City Hall

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
DAU. Natasha

DAU. Natasha

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
SDU: Sex Duties Unit

SDU: Sex Duties Unit

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Keep Rolling

Keep Rolling

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Park Na-rae: Glamour Warning

Park Na-rae: Glamour Warning

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dot 2 Dot

Dot 2 Dot

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
The Way We Keep Dancing

The Way We Keep Dancing

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drug War

Drug War

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Helios

Helios

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Classmates Minus

Classmates Minus

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Big Women

Little Big Women

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Night Fare

Night Fare

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry