Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dog

Dog

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Djinn

The Djinn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
RocketMan

RocketMan

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry