Sort by

michael “the crying of lot 69” heimbaugh has logged 14 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lyle

Lyle

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cher: Live in Concert

Cher: Live in Concert

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry