Tyler Harford has logged 26 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday

Friday

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of the Komodo

The Curse of the Komodo

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
ZeroZeroZero

ZeroZeroZero

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sincerely Louis C.K.

Sincerely Louis C.K.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pink Panther Strikes Again

The Pink Panther Strikes Again

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry