Sort by

tay🌴 has logged 52 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brewster McCloud

Brewster McCloud

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hook

Hook

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Images

Images

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Smashed

Smashed

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
★½
Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Edit this entry  
10
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★★
Edit this entry  
04
Octopussy

Octopussy

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Edit this entry  
03
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Edit this entry  
03
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Edit this entry  
02
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry