chris has logged 104 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
★½
Edit this entry  
05
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Edit this entry  
30
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Divergent

Divergent

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
½
Edit this entry  
19
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
From Straight A's to XXX

From Straight A's to XXX

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Simon Amstell: Numb - Live at the BBC

Simon Amstell: Numb - Live at the BBC

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Simon Amstell: Do Nothing - Live

Simon Amstell: Do Nothing - Live

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jack Whitehall: Gets Around

Jack Whitehall: Gets Around

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
16
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry