chris has logged 85 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Itty Bitty Titty Committee

Itty Bitty Titty Committee

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Simon Amstell: Set Free

Simon Amstell: Set Free

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Transamerica

Transamerica

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Swiped

Swiped

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Loving

Loving

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★
Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Elisa & Marcela

Elisa & Marcela

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Despite Everything

Despite Everything

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
1985

1985

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry