chris has logged 72 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Colette

Colette

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
29
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jack Whitehall: I'm Only Joking

Jack Whitehall: I'm Only Joking

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
Edit this entry  
10
The Concubine

The Concubine

2012
×
★★
Edit this entry  
09
The Servant

The Servant

2010
×
★½
Edit this entry  
03
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Edit this entry  
04
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry