• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Watcher

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Pride

    ★★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★½

  • And Then

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • First Date

    ★★½

  • Making The Witcher

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★½

  • Coming Out

    ★★★★

  • Out

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Claudia Kishi Club

    ★★★★

  • See You Soon

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Dirty

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★