Sort by

Aimuni has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
18
Terminal place

Terminal place

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★
Edit this entry  
09
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Sputnik

Sputnik

2020
×
★½
Edit this entry  
05
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
After Love

After Love

2020
×
Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★
Edit this entry  
05
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Day of Destruction

The Day of Destruction

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
29
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Exiled

Exiled

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Wrath

The Wrath

2018
×
★★
Edit this entry  
24
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Magician

The Magician

1958
×
★★★
Edit this entry  
20
The Guy on the Bed

The Guy on the Bed

2021
×
Edit this entry  
20
BLACK SQUARE

BLACK SQUARE

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Fortuna

Fortuna

2017
×
Edit this entry  
13
The Ghost of Yotsuya

The Ghost of Yotsuya

1959
×
★★★
Edit this entry  
13
Castle of Blood

Castle of Blood

1964
×
★★
Edit this entry  
12
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
Edit this entry  
11
Ghost Mansion

Ghost Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Wuthering Heights

Wuthering Heights

1988
×
Edit this entry  
06
Judgment at Nuremberg

Judgment at Nuremberg

1961
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Paradine Case

The Paradine Case

1947
×
★★★
Edit this entry  
03
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
Edit this entry  
02
Fallen Angel

Fallen Angel

1945
×
★½
Edit this entry  
01
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Conversation

The Conversation

1974
×
Edit this entry  
23
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
Edit this entry  
23
Holiday

Holiday

1938
×
★★★
Edit this entry  
20
The Bad and the Beautiful

The Bad and the Beautiful

1952
×
Edit this entry  
19
The Big Clock

The Big Clock

1948
×
★★★★
Edit this entry