• Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

  • The Underground Railroad

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

  • Monster Hunter

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Puparia

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Midnight Kiss

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

  • A Nasty Piece of Work

    ★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★★

  • Blood Machines

    ★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Rewind

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Bliss

    ★½