toastyghosty has logged 40 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear

Fear

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Masquerade

Masquerade

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Windows

Windows

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Variety

Variety

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Personal Best

Personal Best

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry