Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Screaming Skull

The Screaming Skull

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
War of the Colossal Beast

War of the Colossal Beast

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
555

555

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Red Spectacles

The Red Spectacles

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shadow of the Cat

The Shadow of the Cat

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
October Moon

October Moon

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Tank

The Tank

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Phantom from 10,000 Leagues

The Phantom from 10,000 Leagues

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Kristy

Kristy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pool

The Pool

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grip of the Strangler

Grip of the Strangler

1958
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolls

Dolls

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Long Dark Trail

The Long Dark Trail

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The 4th Floor

The 4th Floor

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Brute Man

The Brute Man

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Yor, the Hunter from the Future

Yor, the Hunter from the Future

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nadie conoce a nadie

Nadie conoce a nadie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Severe Injuries

Severe Injuries

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mockingbird

Mockingbird

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Influencer

Influencer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Winter Lily

Winter Lily

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Freeze Me

Freeze Me

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Horrorscope

Horrorscope

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Snow Falls

Snow Falls

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Girls, Dance with the Dead

Girls, Dance with the Dead

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House That Screamed

The House That Screamed

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unborn Sins

Unborn Sins

2007
×
★★
Read the review Edit this entry