• Spiderhead

    ★★½

  • Dashcam

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Men

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Split Ends

  • Father Stu

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Editing

  • 9/21/21

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Nitram

  • Time

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½