Tom has logged 32 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
24
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ema

Ema

2019
×
Edit this entry  
20
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Have a Nice Day

Have a Nice Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Don't Think I'll Scream

Just Don't Think I'll Scream

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★½
Edit this entry  
14
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Sour Grapes

Sour Grapes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Edit this entry