• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • A Boat, Beneath A Moonlit Sky

  • Tiong Bahru Social Club

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Veins

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Super Me

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★