Sort by

tobiasangegold has logged 85 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Robots

Robots

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry