tobman has logged 27 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★½
Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
03
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kings of the Road

Kings of the Road

1976
×
★★★★
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
We Are Family

We Are Family

2016
×
★★½
Edit this entry