• Why Don't You Just Die!

    ★★★★½

  • Penguin Highway

  • Farmlands

    ★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Paradox

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Mandy

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • Creep 2

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • I, Tonya

  • It

    ★★★★

  • First Reformed

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Wild Mouse

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Come Together

    ★★★½

  • 20th Century Women

  • Blue Jay

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Hotel Rock'n'Roll

    ★★★★

  • A/V

  • We Are Family

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

  • Gimme Danger

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • The Nice Guys

  • The Handmaiden

  • Train to Busan

  • The Happy Film

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

  • The Eyes of My Mother

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • The Driver

    ★★★

  • Carol

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • King Candy

    ★★★½

  • Mistress America

  • The Witch

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

  • Inherent Vice

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Lost River

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • The Outcome

  • Creep

  • The Dark Valley

  • Boyhood

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Lights Out

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • Castello Cavalcanti

    ★★★

  • Snowpiercer