• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Farmlands

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • The Psychology of Dream Analysis

    ★★★★

  • Bottle Rocket

    ★★★★

  • Jules and Jim

    ★★★½

  • King Candy

    ★★★½

  • The Driver

    ★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Hotel Rock'n'Roll

    ★★★★

  • Wild Mouse

    ★★★★