• Host

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Dracula

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • Heroic Losers

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

  • Dude

  • Unsane

    ★★★★

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Before I Fall

    ★★★

  • Why Him?

    ★★★

  • Assassin's Creed

  • Doctor Strange

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Moonlight

  • La La Land

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Café Society

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

  • The Clan

  • Ant-Man

  • Jurassic World

  • Sicario

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Volley

    ★★★★

  • Dope

    ★★★½