RSS feed for Tommy
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marshall

Marshall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tramps

Tramps

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry