• Prey

    ★★★★

  • Punta Sinistra

    ½

  • Glorious

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Dark Nature

    ★★

  • All Jacked Up and Full of Worms

    ★★½

  • Polaris

    ★★★½

  • Next Door

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Swallowed

    ★★

  • Compulsus

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Next Sohee

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Moloch

    ★★★½

  • The Roundup

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Confession

    ★★★½

  • Million Dollar Pigeons

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Thief Collector

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Sissy

  • Crows Are White

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • We Might As Well Be Dead

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Incredible But True

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Moonfall

  • Navalny

    ★★★½

  • Alice

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Framing Agnes

    ★★½

  • The Territory

    ★★★★★

  • Dual

    ★★★

  • Sharp Stick

    ★½

  • Speak No Evil

    ★★★

  • Master

    ★★★

  • Klondike

    ★★★

  • Breaking

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Special Delivery

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★