Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Seire

Seire

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Confession

Confession

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Compulsus

Compulsus

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Heaven: To The Land of Happiness

Heaven: To The Land of Happiness

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Incredible But True

Incredible But True

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Moloch

Moloch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Next Sohee

Next Sohee

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Whether the Weather Is Fine

Whether the Weather Is Fine

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Opal

Opal

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glorious

Glorious

2022
×
★★
Edit this entry  
26
We Might As Well Be Dead

We Might As Well Be Dead

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Punta Sinistra

Punta Sinistra

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Sissy

Sissy

2022
×
Edit this entry  
22
Chorokbam

Chorokbam

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Black

Bad Black

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Roundup

The Roundup

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Nature

Dark Nature

2022
×
★★
Edit this entry  
19
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Princess Dragon

Princess Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Next Door

Next Door

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Special Delivery

Special Delivery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Polaris

Polaris

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dr. Lamb

Dr. Lamb

1992
×
★★½
Edit this entry  
13
Blue Sunshine

Blue Sunshine

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry