RSS feed for Todd Gaines

Todd Gaines has logged 34 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Great Texas Dynamite Chase

The Great Texas Dynamite Chase

1976
×
★★★½
Edit this entry  
31
Night of the Running Man

Night of the Running Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★
Edit this entry  
30
Traveller

Traveller

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sleepless

Sleepless

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thou Shalt Not Kill... Except

Thou Shalt Not Kill... Except

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fulltime Killer

Fulltime Killer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dixie Dynamite

Dixie Dynamite

1976
×
★★★
Edit this entry  
26
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candy Stripe Nurses

Candy Stripe Nurses

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Truck Stop Women

Truck Stop Women

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cover Girl Models

Cover Girl Models

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
Never Too Young to Die

Never Too Young to Die

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Milfs vs. Zombies

Milfs vs. Zombies

2015
×
½
Edit this entry  
20
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Malcolm

Malcolm

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
The Love Garden

The Love Garden

1971
×
★★★
Edit this entry  
15
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death Cheaters

Death Cheaters

1976
×
★★★
Edit this entry  
12
Death Game

Death Game

2015
×
½
Edit this entry  
11
Stunt Rock

Stunt Rock

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Turkey Shoot

Turkey Shoot

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fender Bender

Fender Bender

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Strip Club Massacre

Strip Club Massacre

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hunters

The Hunters

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry