Todd Gaines has logged 24 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dirty Dozen: The Deadly Mission

The Dirty Dozen: The Deadly Mission

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Detour to Terror

Detour to Terror

1980
×
★★★
Edit this entry  
24
White Lightning

White Lightning

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Klansman

The Klansman

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
White Rush

White Rush

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killing Zoe

Killing Zoe

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The General's Daughter

The General's Daughter

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
WTF!

WTF!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Texas Killing Fields

Texas Killing Fields

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Commando Squad

Commando Squad

1987
×
★★
Edit this entry  
07
Betrayal

Betrayal

2003
×
★★
Edit this entry  
07
Collision

Collision

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
Special Forces

Special Forces

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boyka: Undisputed IV

Boyka: Undisputed IV

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Undisputed III: Redemption

Undisputed III: Redemption

2010
×
★★★★
Edit this entry