Sort by

Todd Gaines has logged 167 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gardener

The Gardener

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Young Guns

Young Guns

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fortress

Fortress

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Grifters

The Grifters

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deadlock

Deadlock

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dead Solid Perfect

Dead Solid Perfect

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Castle Falls

Castle Falls

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder at 1600

Murder at 1600

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Never Back Down: Revolt

Never Back Down: Revolt

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Apex

Apex

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dangerous

Dangerous

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Shot

One Shot

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell Hath No Fury

Hell Hath No Fury

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Man Down

Last Man Down

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Survive the Game

Survive the Game

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Ring

Death Ring

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry