RSS feed for Todd

Todd has logged 65 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Border

Border

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★½
Edit this entry  
15
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In My Room

In My Room

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Western

Western

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
RBG

RBG

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The King

The King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

Boom for Real: The Late Teenage Years of Jean-Michel Basquiat

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
McQueen

McQueen

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wanda

Wanda

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry