• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Devs

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Time to Hunt

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Gaza Fights for Freedom

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • The Bob Emergency

    ★★★½

  • Subvertisers for London

    ★★★★

  • Jo Pil-ho: The Dawning Rage

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mob Psycho 100 Reigen: The Miraculous Unknown Psychic

    ★★½

  • The Drug King

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★½

  • The Girl in the Spider's Web

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Perfection

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Modest Heroes

    ★★★½

  • Invisible

    ★★★★

  • Life Ain't Gonna Lose

    ★★★★½

  • Kanini & Kanino

    ★★

  • The Witness

    ★½

  • Fake Friends Episode Two: Parasocial Hell

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Starlight Promises

  • Penguin Highway

    ★★★½

  • Bleach

    ★★½

  • Sunset in My Hometown

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Design Canada

    ★★½

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★½

  • Mirai

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ½

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

    ★★★★

  • Mobile Suit Gundam: The Origin VI – Rise of the Red Comet

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★½