• Blink

    ★★½

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Red Notice

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Swimsuit

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • LuLaRich

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★½

  • No Man of God

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Pursuit of Love

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Moments Like This Never Last

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½

  • Here Are the Young Men

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • The English Game

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Tall Girl

    ½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Seberg

    ★★★