Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • She Said

    ★★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Der Penny-Markt auf der Reeperbahn: Neues vom Kult-Discounter

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Kevin Kühnert und die SPD

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Untold: Crime & Penalties

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Black Eagles

    ★★★★

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Mole: Undercover in North Korea

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Old Ways

    ★★★

  • Vicious Fun

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Rechts. Deutsch. Radikal.

  • Sörensen's Fear

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½