Sort by

tomas has logged 128 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Angels' Share

The Angels' Share

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Tabu

Tabu

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Apart from You

Apart from You

1933
×
★★★★
Edit this entry  
27
Canticle of All Creatures

Canticle of All Creatures

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Our Beloved Month of August

Our Beloved Month of August

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Blue Rita

Blue Rita

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
I Don't Want to Sleep Alone

I Don't Want to Sleep Alone

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Red Hook Summer

Red Hook Summer

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Edit this entry  
23
The Unholy Three

The Unholy Three

1925
×
★★★
Edit this entry  
21
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
What Did the Lady Forget?

What Did the Lady Forget?

1937
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Century of Birthing

Century of Birthing

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Woman of Tokyo

Woman of Tokyo

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Detective

Detective

1985
×
★★½
Edit this entry  
16
Beloved

Beloved

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Found Memories

Found Memories

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Campaign

The Campaign

2012
×
Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
Santa Claus Has Blue Eyes

Santa Claus Has Blue Eyes

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Open Five

Open Five

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Walker

Walker

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
13
I Am Twenty

I Am Twenty

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Around a Small Mountain

Around a Small Mountain

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Such is Life

Such is Life

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Castle of Purity

Castle of Purity

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
Red State

Red State

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Alps

Alps

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Gate of Hell

Gate of Hell

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Gertrud

Gertrud

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
Edit this entry  
09
Glory at Sea

Glory at Sea

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
The Duchess of Langeais

The Duchess of Langeais

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Unforgivable

Unforgivable

2011
×
★★
Edit this entry  
07
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Identification Marks: None

Identification Marks: None

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Barrier

Barrier

1966
×
★★★★★
Edit this entry